Телефони:
+38 050 37-24-195
+38 067 30-07-405
+38 063 48-12-973

chaletmotel@ukr.net
  Рус    Укр   Eng
Адреса:
с. Ганьковиця – 175
Свалявський р-н., Закарпатська обл.
GPS: ш. 48.60110, д. 23.0448

Срібна Земля – Закарпаття

Закарпаття – це унікальний край у серці європейського континенту. Він знаходиться в міцних обіймах Карпатських гір з одного боку, та величавою Тисою – з другого. Тут збереглася первісна природа, залишилася незмінною культура предків, а ще, як і сотні років тому, в кам’яних замках живе дух Середньовіччя. Для теперішнього урбанізованого  світу все це – справжній феномен.


Пропонуємо вам ознайомитися з деякими цікавими місцями.

Церква св. Миколи Чудотворця
Чинадіївський замок  «Сент-Міклош»
Берегово і термальний басейн
Винні підвали в селищі Середнє


Відкрийте для себе цей чудовий край!

 


Церква св. Миколи Чудотворця

Церква Святого Миколи Чудотворця знаходиться в с. Колодно, що в Тячівському районі. Це – пам'ятка архітектури, збудована у 1470 році і перебудована в XVIII ст., справжній шедевр дерев'яної сакральної архітектури.

Іконостас було зроблено в середині XVII сторіччя, а поновив його в 1737 році художник Ілля з Хуста.

В радянський час ця церква використовувалася як музей. Служби в ній не проводяться і зараз, оскільки для вірників у селі зведено великий кам’яний храм.

У 2007 роціна храмі замінили покрівлю, закрили аркаду на дзвіниці сіткою від птахів, відремонтували двері. Ще чекають на реставраторів інтер'єр і стінопис.

У одному з куточків влаштовано невелику постійну виставку старовинних предметів народного вжитку.

 

Чинадійовський замок  «Сент-Міклош»

Чинадійовський замок зведенийу XIV столітті. У перекладі з угорської назва «Сент-Міклош» звучить як «Святий Миколай». Фортеця має всього дві кутові вежі і метрової товщини кам'яні стіни. У 1670 році велична будівля стає власністю угорського княжого роду Ракоці.

Побутує версія, що легендарна правителька Мукачівського замку Ілона Зріні (дружина князя Ракоці I) вперше побачила тут своє кохання – угорського графа Імре Текелі. Саме у цьому замку вони таємно зустрічаються, і завдяки їхньому коханню Чинадійовську фортецю стали називати Замком Любові.  

Саме цю красиву і романтичну історію (бувальщину або легенду – не встановлено) місцевий художник Йосиф Бартош розповідає всім туристам, які сюди прибувають.

Під час другої світової війни фашисти перетворюють замок на в'язницю, а за радянських часів він використовується як сільрада і склад. Був час, коли тут квартирувала військова частина. У останні два десятиліття Чинадійовський замок повертається до життя для історії. Тут розміщено кілька музейних експозицій. Велику допомогу у відновленні інтер'єрів замку надає сусідня Угорщина.

 

Берегово і термальний басейн

Берегово відоме неповторною історією і культурою, оригінальною міською архітектурою, красою місцевих храмів.


Близько половини його населення становлять етнічні угорці.


Тут встановлені пам'ятники таким діячам літератури і мистецтва як Шандор Петефі, Лайош Кошут, Габор Бетлен і Дюла Ійєш, кожен із яких свого часу побував у цьому місті. 

На багатьох будівлях установлені меморіальні дошки відомим письменникам, історикам, 
політичним діячам України та Угорщини.
У місті діє музей історії Берегівщини, який нараховує понад 2 тис. експонатів.   


Одне з найпривабливіших місць для туристів – відкритий термальний басейн (вода температурою 36-38 градусів надходить зі свердловини завглибшки майже 1000 м). Використовується для лікування суглобів, серцево-судинної та центральної нервової систем!
У Берегові на основі термальної води зведені і будуються ще кілька плавальних комплексів і купалень.


Сумніватися в тому, їхати чи ні до цього старовинного закарпатського міста, у любителів подорожей немає підстав. Тут їх завжди чекають.

 

 Винні підвали в селищі Середнє

У селищі Середнє, що в 20 км від Ужгорода, туристів приваблюють два пам'ятники історії та архітектури: винні підвали XVI століття і руїни середньовічного замку.

Підвали вирили турки, полонені угорцями під час оборони егерської фортеці в 1552 році. Кирками в камені-туфі видовбали чотири з половиною кілометри підземних коридорів. Спочатку підвали слугували для укриття від ворогів, а починаючи від XVIII століття, в них почали зберігати вино. Вина з цих підвалів відразу ж стали знаменитими, їх розсилали багатьом коронованим особам Європи.

У 1711 році тутешнє вино спробував цар Росії Петро І. Після цього ним у Середньому були придбані виноградники, які згодом увійшли в історію як «царські». Напій із грон, вирощених на цих виноградниках, цілорічно поставляли до Петербурга.

Товарне виробництво вин у Середньому збереглося донині. Найбільша бочка в підвалі розрахована на 10 594 літри.

Через капіляри, що є в породі вулканічного походження, до підземелля постійно проникає свіже повітря. Це дуже важливо для витримки вина, такі умови дуже важко забезпечити штучним чином. Завдяки цьому середнянські вина вважаються одними з кращих в Україні.